Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Piłka wodna w Lublinie wraca do podstaw

Data dodania: 2018-12-11
Dyscyplina, która reaktywowała się w Lublinie po kilkudziesięciu latach, nie zniknęła na dobre ze sportowej mapy miasta. Piłka wodna żyje, ale wróciła do podstaw, czyli do szk... więcej »
 
 

Przebudowa ul. Krochmalnej i Diamentowej. Miały...

Data dodania: 2018-12-11
Za około pół godziny wprowadzona ma być nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z Diamentową. Na razie ruch odbywa się tak, jak przez ostatnie tygodnie, a pojazdy komunikacji mi... więcej »
 
 

Wigilia i Wielki Piątek wolne od pracy? [sonda]

Data dodania: 2018-12-11
Wielki Piątek i Wigilia Bożego Narodzenia 24 grudnia wolne od pracy - taki projekt autorstwa Polskiego Stronnictwa Ludowego i Unii Europejskich Demokratów trafił właśnie do Sejmu więcej »
 
 

Dziś na sesji Rady Miasta Puławy: Wykreślą...

Data dodania: 2018-12-11
Puławom nie uda się w tym roku uzyskać planowanej wysokości dochodów i wydatków. Na przyszły rok przesunięto m.in. spodziewane wpływy z rozliczeń VAT-u, a także unijn... więcej »
 
 

Wielka radość! Pan Artur z Lublina wybudził się...

Data dodania: 2018-12-11
Pan Artur z Lublina to dziesiąty pacjent olsztyńskiej kliniki „Budzik dla dorosłych”, który wybudził się ze śpiączki. W poniedziałek został wypisany do domu. &n... więcej »
 
 

Ponad 200 ognisk afrykańskiego pomoru świń w...

Data dodania: 2018-12-11
Jerzy Kowalczyk, powiatowy lekarz weterynarii w Łowiczu przekazał nam celem publikacji artykuł pokazujący skalę choroby wirusowej - afrykańskiego pomoru świń - w naszym kra... więcej »
 
 

Lubelskie Handball Camp. Warsztaty pod okiem...

Data dodania: 2018-12-11
W poniedziałek do Lublina przyjechali piłkarze ręczni Azotów Puławy, którzy byli głównymi bohaterami imprezy Lubelskie Handball Camp. To pierwsze takie przedsięw... więcej »
 
 

Horoskop dzienny: Sprawdź swój horoskop na 11 grudnia

Data dodania: 2018-12-11
Sprawdź, swój horoskop dzienny na 11 grudnia i zobacz, co cię czeka. Jeżeli się sprawdzi, to napisz o tym w komentarzu więcej »
 
 

Obrona terytorialna w woj. lubelskim. Wniosek o...

Data dodania: 2018-12-11
Wniosek o powołanie do Wojsk Obrony Terytorialnej można już złożyć przez internet. Osoby, które się na to zdecydują będą mogły liczyć na dodatkow... więcej »
 
 

Promocja monografii o Lubartowie

Data dodania: 2018-12-11
Burmistrz Miasta Lubartów informuje, że we wtorek 11 grudnia o godz. 16.00 w sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się promocja monografii Lubartowa pt. „Lubartów w dziej... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1879
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubartowski

  Powiat lubartowski – powiat, którego siedzibą jest miasto Lubartów, znajdujące się w województwie lubelskim. Należą do niego gminy Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski, Abramów, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Lubartów, Michów, Niedźwiada, Ostrówek, Serniki, Uścimów oraz miasta Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski.

  Obszar ten należy do trzech krain geograficznych - Mazowsza, Wyżyny Lubelskiej i Polesia Lubelskiego. Największą rzeką powiatu jest Wieprz.

  Do zabytków należy wiele pałaców i dworów, jak np. Zespół pałacowo – parkowy w Kocku mieszczący się w urokliwym miejscu , które zachwyca odwiedzających. Dodatkowo warto zobaczyć także Pałac Sanguszków i Dwór w Samoklęskach. Turystów kuszą również jeziora w Firleju i Ostrowie Lubelskim, gdzie można uprawiać sporty wodne i Zalew w Pałecznicy, który jest idealnym miejscem do wypoczynku.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola