Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zatańczono poloneza na rynku

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Odtańczeniem poloneza w choreografii Ewy Wojciechewicz 4 października na placu przed ratuszem, rozpoczęły się uroczystości pt. „Lubartów dla Niepodległej”. Były to wydarzenia związane z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Do wspólnego tańca zaproszone zostały dzieci, młodzież, zakłady pracy, instytucje oraz mieszkańcy. Zatańczył także burmistrz Janusz Bodziacki. W programie był również „Koncert Chórem Niepodległa”, podczas którego zaprezentowała się młodzież szkolna, soliści i chóry z Lubartowa. Wspólnie zostały zaśpiewane piosenki wybrane w ramach Listy Niepodległych Przebojów. W Lubartowskim Ośrodku Kultury zorganizowano warsztaty projektowania pocztówek na konkurs „Widokówka z Lubartowa z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. Zwycięskie projekty zostaną wydrukowane w formacie pocztówek i wysłane do pozostałych miast w Polsce. Sylwia Cichoń foto: Elżbieta Bronakowska zapraszamy do obejrzenia bogatej fotogalerii na naszej stronie facebookowej

Pełna treść wiadomości na: lubartowiak.com.pl/?p=89311
lubartowiak.com.pl, Źródło artykułu: lubartowiak.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubartowski

  Powiat lubartowski – powiat, którego siedzibą jest miasto Lubartów, znajdujące się w województwie lubelskim. Należą do niego gminy Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski, Abramów, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Lubartów, Michów, Niedźwiada, Ostrówek, Serniki, Uścimów oraz miasta Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski.

  Obszar ten należy do trzech krain geograficznych - Mazowsza, Wyżyny Lubelskiej i Polesia Lubelskiego. Największą rzeką powiatu jest Wieprz.

  Do zabytków należy wiele pałaców i dworów, jak np. Zespół pałacowo – parkowy w Kocku mieszczący się w urokliwym miejscu , które zachwyca odwiedzających. Dodatkowo warto zobaczyć także Pałac Sanguszków i Dwór w Samoklęskach. Turystów kuszą również jeziora w Firleju i Ostrowie Lubelskim, gdzie można uprawiać sporty wodne i Zalew w Pałecznicy, który jest idealnym miejscem do wypoczynku.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola