Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Z wizytą na WAT i Politechnice Warszawskiej

Data publikacji: 2018-11-06, Data modyfikacji: 2018-11-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Już od roku II Liceum Ogólnokształcące im Piotra Firleja w Lubartowie objęte jest patronatem przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Dzięki tej współpracy uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez kadrę naukową WAT. Wizyta na tej uczelni była głównym celem wyjazdu, który został zorganizowany 24 października dla grupy 46. uczniów klas matematyczno-fizycznych. Na Wydziale Elektroniki wysłuchali oni wykładu „Zastosowanie technik biometrycznych w procesie identyfikacji tożsamości” wygłoszonego przez dr inż. Ewelinę Majdę – Zdancewicz. Biometria to dziedzina zajmująca się metodami rozpoznawania i identyfikacji, uczniowie dowiedzieli się zatem na początku prelekcji, czym różnią się te dwa terminy. Ponadto słuchacze poznali szereg technik biometrycznych wykorzystywanych w systemach kontroli dostępu i uwierzytelniania osób. Techniki te są ciągle rozwijane i ulepszane, dlatego pojawiają całkiem nowe. Najczęściej używane to rozpoznawanie: rysów twarzy, głosu, kształtu dłoni, wzoru linii papilarnych, układu naczyń krwionośnych dłoni lub palca czy charakteru pisma i podpisu. Podczas prelekcji omówione również zostały nadzieje i obawy dotyczące zastosowania biometrycznych technik identyfikacji i weryfikacji tożsamości, a także związane z tym problemy natury etnicznej, kulturowej czy religijnej. Kolejnym punktem wycieczki był główny gmach Politechniki Warszawskiej, gdzie odbywały się XV Targi Kół i Organizacji Studenckich PW. To największe w Warszawie targi organizowane w całości przez studentów, mające na celu promocję studenckiej działalności naukowej oraz aktywności społecznej. Spotkanie z członkami kół i organizacji działających w ramach PW to okazja do sprawdzenia, jak wiele możliwości rozwoju daje ta popularna uczelnia. Studiowanie to coś więcej niż godziny wykładów i laboratoriów. To przede wszystkim możliwość rozwijania swoich pasji, odkrywania nowych możliwości i wspólnego działania na rzecz społeczności akademickiej i lokalnej. Podczas wizyty na warszawskich wyższych uczelniach młodzież mogła na własne oczy przekonać się, jak fascynująca może być nauka i technika. Bogatsi o nową wiedzę oraz doświadczenie, po spotkaniu w środowisku naukowym uczniowie II LO wrócili do swojej szkoły.

Pełna treść wiadomości na: lubartowiak.com.pl/?p=89765
lubartowiak.com.pl, Źródło artykułu: lubartowiak.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubartowski

  Powiat lubartowski – powiat, którego siedzibą jest miasto Lubartów, znajdujące się w województwie lubelskim. Należą do niego gminy Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski, Abramów, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Lubartów, Michów, Niedźwiada, Ostrówek, Serniki, Uścimów oraz miasta Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski.

  Obszar ten należy do trzech krain geograficznych - Mazowsza, Wyżyny Lubelskiej i Polesia Lubelskiego. Największą rzeką powiatu jest Wieprz.

  Do zabytków należy wiele pałaców i dworów, jak np. Zespół pałacowo – parkowy w Kocku mieszczący się w urokliwym miejscu , które zachwyca odwiedzających. Dodatkowo warto zobaczyć także Pałac Sanguszków i Dwór w Samoklęskach. Turystów kuszą również jeziora w Firleju i Ostrowie Lubelskim, gdzie można uprawiać sporty wodne i Zalew w Pałecznicy, który jest idealnym miejscem do wypoczynku.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola