Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Belka

XXVIII Bieg Jezior

Data publikacji: 2018-08-13, Data modyfikacji: 2018-08-16
A A AWydrukDrukuj

W niedzielę 5 sierpnia w Uścimowie odbył się XXVIII Bieg Jezior, w tym roku przeprowadzony pod hasłem „Niepodległa od 100 lat: 1918-2018”. Start miał miejsce przy Ośrodku Wypoczynkowym „Łukcze”, a meta nad Jeziorem Krasne. Na starcie stanęło 211 osób. Wśród mężczyzn zwyciężył Andrzej Starżyński (Klementowice), wyprzedzając Szymona Ziębę (Komarów) i Huberta Ćwika (Zamość). W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Eliza Galińska (Pruszków), a na podium stanęły także druga Monika Węgrzyn (Widełka) i Katarzyna Pajdosz (Biała Podlaska). W biegach młodzieżowych z bardzo dobrej strony zaprezentowali się biegacze Młodzieżowego Klubu Lekkoatletycznego „Nefryt” Lubartów. W kategorii 10-15 lat Oliwia Zielińska zajęła drugie miejsce. Również druga w kategorii 16-21 lat była Monika Dec. Piotr Barwiński w kategorii 16-21 lat uplasował się na czwartym miejscu, a Bartosz Zieliński w tej samej kategorii był szósty. W klasyfikacji open Monika Dec zajęła siódme, a Oliwia Zielińska dziewiąte miejsce w gronie kobiet. Wśród mężczyzn Piotr Barwiński został sklasyfikowany na ósmym, a Bartosz Zieliński na dwudziestym szóstym miejscu. Wśród uczestników biegu głównego mieliśmy także innych przedstawicieli Lubartowa. Wiesław Kochalski zajął 119, a Krzysztof Jastrzębski 162 miejsce. ig

Pełna treść wiadomości na: lubartowiak.com.pl/?p=87970
lubartowiak.com.pl, Źródło artykułu: lubartowiak.com.pl