Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trwa akcja "100 Godzin na Rowerach dla Niepodległej"

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Od 7 listopada od godz. 7:11 trwa w Lubartowie wydarzenie upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości pod nazwą „100 Godzin na Rowerach dla Niepodległej”. Jest to akcja organizowana przez Grupę Rowerową TSR – czyli jazda na rowerze (dookoła Lubartowa) trwająca nieprzerwanie do godz. 11:11 w dniu 11 listopada.  Organizatorzy zapraszają wszystkich rowerzystów (osoby niepełnoletnie pod opieką osoby dorosłej) do dołączenia do akcji. Podczas jazdy po zmroku wszyscy powinni zaopatrzyć się w akcesoria i sprzęt zapewniający widoczność: światełka, kamizelki odblaskowe. Uczestników obowiązuje zachowanie przepisów ruchu drogowego. Rowerzyści zmieniają się co 3 godziny tak, aby utrzymać ciągłość jazdy non stop przez cztery doby (100 godzin). Trasa przejazdu dookoła Lubartowa ( w okolicy ulicy Wierzbowej, 3 Maja, Krańcowej, Nowodworskiej i nie tylko) liczy ok 10 km. Rowerzyści robią  kółka, pokonując wielokrotnie tą samą trasę w ciągu czasu, na jaki zdecydowali się dołączyć do akcji. Na trasie zawsze znajduje się ktoś z organizatorów.  Start i meta jest na placu przed ratuszem przy Lubartowskim Ośrodku Kultury. Sylwia Cichoń

Pełna treść wiadomości na: lubartowiak.com.pl/?p=89837
lubartowiak.com.pl, Źródło artykułu: lubartowiak.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubartowski

  Powiat lubartowski – powiat, którego siedzibą jest miasto Lubartów, znajdujące się w województwie lubelskim. Należą do niego gminy Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski, Abramów, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Lubartów, Michów, Niedźwiada, Ostrówek, Serniki, Uścimów oraz miasta Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski.

  Obszar ten należy do trzech krain geograficznych - Mazowsza, Wyżyny Lubelskiej i Polesia Lubelskiego. Największą rzeką powiatu jest Wieprz.

  Do zabytków należy wiele pałaców i dworów, jak np. Zespół pałacowo – parkowy w Kocku mieszczący się w urokliwym miejscu , które zachwyca odwiedzających. Dodatkowo warto zobaczyć także Pałac Sanguszków i Dwór w Samoklęskach. Turystów kuszą również jeziora w Firleju i Ostrowie Lubelskim, gdzie można uprawiać sporty wodne i Zalew w Pałecznicy, który jest idealnym miejscem do wypoczynku.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola