Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kombatanci podzielili się opłatkiem

Data publikacji: 2019-01-10, Data modyfikacji: 2019-01-12
A A AWydrukDrukuj  
 
8 stycznia już po raz dziewiąty w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie opłatkowe z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, zorganizowane przez Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Lubartowie oraz Środowisko Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. ZKRPiBWP zorganizował spotkanie wspólnie ze Środowiskiem Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Lublinie. W uroczystości uczestniczył burmistrz Krzysztof Paśnik, starosta Ewa Zybała oraz inni zaproszeni samorządowcy między innymi zastępca burmistrza Jakub Wróblewski, przewodniczący Rady Miasta Jacek Mikołaj Tomasiak, wicestarosta Lucjan Mileszczyk. Podzielono się opłatkiem i składano sobie życzenia w miłej atmosferze. W czasie spotkania oddano hołd pamięci tym, którzy polegli w walce o wyzwolenie Polski. Do grona kombatantów przyjęto nowe osoby i odznaczono zasłużonych oraz uczczono pamięć tych, którzy niedawno odeszli na wieczny spoczynek. Odznaką Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z okazji stulecia odzyskania niepodległości zostali odznaczeni: Danuta Niezabitowska, Genowefa Żmuda, Janina Bil, Jacek Tomasiak, Jakub Wróblewski, Antoni Gontarski, Kamil Zydlewski, Czesław Romański, Stanisław Jurek. Odznaki przyznał też ZKRP i BWP w Puławach, a wśród odznaczonych znalazł się Piotr Kaczor z Lubartowa. Natomiast Czesław Romański został uhonorowany odznaką przez Związek Inwalidów Wojennych. Dyplomy od zarządu wojewódzkiego Związku Kombatantów za opiekę nad grobami wojennymi otrzymali Artur Żurawski, Marcin Stasiak i Adam Stasiak. Legitymację związku jako członek wspierający dostał Dariusz Szponar. Zaproszeni goście mogli wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu Martyny Massalskiej, a oprawę artystyczną zapewnił Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie. Uroczystość prowadził Jan Zaczek. Emilia Kosek  

Pełna treść wiadomości na: lubartowiak.com.pl/?p=91337
lubartowiak.com.pl, Źródło artykułu: lubartowiak.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubartowski

  Powiat lubartowski – powiat, którego siedzibą jest miasto Lubartów, znajdujące się w województwie lubelskim. Należą do niego gminy Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski, Abramów, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Lubartów, Michów, Niedźwiada, Ostrówek, Serniki, Uścimów oraz miasta Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski.

  Obszar ten należy do trzech krain geograficznych - Mazowsza, Wyżyny Lubelskiej i Polesia Lubelskiego. Największą rzeką powiatu jest Wieprz.

  Do zabytków należy wiele pałaców i dworów, jak np. Zespół pałacowo – parkowy w Kocku mieszczący się w urokliwym miejscu , które zachwyca odwiedzających. Dodatkowo warto zobaczyć także Pałac Sanguszków i Dwór w Samoklęskach. Turystów kuszą również jeziora w Firleju i Ostrowie Lubelskim, gdzie można uprawiać sporty wodne i Zalew w Pałecznicy, który jest idealnym miejscem do wypoczynku.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola