Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Azymut już działa

Data publikacji: 2018-10-08, Data modyfikacji: 2018-10-09
A A AWydrukDrukuj  
 
19 września w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie odbyły się Szkoleniowe Marsze na Orientację zorganizowane dla nowych członków SKKT ,,Azymut”. Ze sposobem odczytywania map, szukania punktów kontrolnych oraz wypełniania kart zapoznała ich Weronika Goździcka, uczennica klasy II g. Po godzinnym szkoleniu pierwszoklasiści, pod okiem doświadczonych członków klubu, mogli wykorzystać swoją wiedzę i wziąć udział w marszu przygotowanym przez Paulinę Widyńską, również uczennicę klasy II g. Zadaniem uczniów było znalezienie pięciu punktów kontrolnych, w tym dwóch z Linii Obowiązkowego Przejścia, oraz wykonanie dodatkowego zadania. Po zliczeniu punktów, komisja Imprez na Orientację (InO) wyłoniła zwycięzców. Byli to: Dawid Trąbka i Radosław Bronisz z klasy 1b (miejsce pierwsze), Aleksandra Paśnik i Julia Misztal z klasy 1b (miejsce drugie), Katarzyna Dybała i Jagoda Wach klasa 1a (miejsce trzecie).

Pełna treść wiadomości na: lubartowiak.com.pl/?p=89146
lubartowiak.com.pl, Źródło artykułu: lubartowiak.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubartowski

  Powiat lubartowski – powiat, którego siedzibą jest miasto Lubartów, znajdujące się w województwie lubelskim. Należą do niego gminy Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski, Abramów, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Lubartów, Michów, Niedźwiada, Ostrówek, Serniki, Uścimów oraz miasta Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski.

  Obszar ten należy do trzech krain geograficznych - Mazowsza, Wyżyny Lubelskiej i Polesia Lubelskiego. Największą rzeką powiatu jest Wieprz.

  Do zabytków należy wiele pałaców i dworów, jak np. Zespół pałacowo – parkowy w Kocku mieszczący się w urokliwym miejscu , które zachwyca odwiedzających. Dodatkowo warto zobaczyć także Pałac Sanguszków i Dwór w Samoklęskach. Turystów kuszą również jeziora w Firleju i Ostrowie Lubelskim, gdzie można uprawiać sporty wodne i Zalew w Pałecznicy, który jest idealnym miejscem do wypoczynku.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola