Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Anioły z II LO pomagały we Lwowie

Data publikacji: 2018-11-05, Data modyfikacji: 2018-11-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Bardzo intensywnie pracowali w ostatnim czasie wolontariusze z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie. Wiele tygodni trwały przygotowania do wyjazdu „Aniołów” do Lwowa. W dniach 24-28 października wolontariusze wraz z opiekunką Justyną Świderską-Niedobit przebywali we Lwowie, pracując w różnych instytucjach pomocowych. Wolontariusze prowadzili warsztaty plastyczne we Lwowskim Domu Dziecka nr 1, spędzając czas z osieroconymi maluchami. Następnego dnia bawili się z dziećmi w polskim przedszkolu, gdzie wystąpili także z krótką częścią artystyczną. Jednym z najbardziej wzruszających spotkań była wizyta w Towarzystwie Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej. W programie znalazł się czas na rozmowy, wspólne dekorowanie babeczek, wspomnienia – gdyż hasło tego spotkania brzmiało: „Nasza młodość”. Momentem, który wyciskał łzy, była przygotowana przez wolontariuszy część artystyczna z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a wspólne odśpiewanie „Roty” uczyniło ten wieczór bardzo wyjątkowym. Zaś w piątkowy poranek „Anioły” zawitały do podopiecznych Świetlicy Caritas, z którymi pracowały, pakując magnesy czy nawlekając koraliki. Ten dzień uświetniło też wieczorne wyjście do Lwowskiej Opery na „Don Juana” Mozarta. Sobota upłynęła na podziwianiu samego Lwowa. Razem z przewodnikiem uczniowie przemierzali urocze uliczki, zachwycając się co krok perłami architektury, podziwiając pomniki i chłonąc magiczną atmosferę miasta. Obowiązkowym punktem zwiedzania był oczywiście Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich, gdzie wolontariusze oddali hołd tym, którzy poświęcili życie za naszą wolność. Nawet w drodze powrotnej młodzież pamiętała o potrzebujących i zawitała do polskiej parafii w Rudkach, gdzie po podjęciu śniadaniem przez siostrę Maksymilianę uczniowie mieli okazję zwiedzić podziemia Sanktuarium, w których spoczywa m. in. Aleksander Fredro. Ogromne podziękowania kierujemy do tych klas II LO, które wsparły naszą anielską akcję i tym samym umożliwiły zakup upominków dla dzieci. A w czerwcu kolejny wyjazd, do którego już czynimy przygotowania. Zapraszamy do współpracy i wspierania naszych działań! Anioły z II LO

Pełna treść wiadomości na: lubartowiak.com.pl/?p=89743
lubartowiak.com.pl, Źródło artykułu: lubartowiak.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lubartowski

  Powiat lubartowski – powiat, którego siedzibą jest miasto Lubartów, znajdujące się w województwie lubelskim. Należą do niego gminy Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski, Abramów, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Lubartów, Michów, Niedźwiada, Ostrówek, Serniki, Uścimów oraz miasta Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski.

  Obszar ten należy do trzech krain geograficznych - Mazowsza, Wyżyny Lubelskiej i Polesia Lubelskiego. Największą rzeką powiatu jest Wieprz.

  Do zabytków należy wiele pałaców i dworów, jak np. Zespół pałacowo – parkowy w Kocku mieszczący się w urokliwym miejscu , które zachwyca odwiedzających. Dodatkowo warto zobaczyć także Pałac Sanguszków i Dwór w Samoklęskach. Turystów kuszą również jeziora w Firleju i Ostrowie Lubelskim, gdzie można uprawiać sporty wodne i Zalew w Pałecznicy, który jest idealnym miejscem do wypoczynku.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola